اخبار > تعمیر دستگاه NMR400 دانشکده شیمی دانشگاه مازندران  چاپ        ارسال به دوست

به همت نخبه دانشگاهی و کشوری:

تعمیر دستگاه NMR400 دانشکده شیمی دانشگاه مازندران


دستگاه NMR دانشکده شیمی دانشگاه مازندران که مدتی حدود یک ماه از کار افتاده و غیرقابل استفاده بود به همت و تلاش مخترع دانشگاه مازندران تعمیر و مجددا وارد چرخه خدمت رسانی شد.

مهندس باقرنیا، نخبه و مخترع دانشگاه مازندران درتشریح اقدامات و تلاش­های صورت گرفته جهت تعمیر دستگاه NMR گفت: متاسفانه واحد کنسول الکترونیک دستگاه که در واقع قلب تپنده آن جهت بهره برداری علمی می باشد به دلیل طول عمر بالا و عوامل مخرب دچار نقص سسیستمی شد. علیرغم عدم وجود قطعات و خدمات دستگاه در داخل کشور، واحد مربوطه عیب یابی و تعمیر شد و تلاش­های شبانه روزی به ثمر نشست.

شایان ذکر است؛ دستگاه  NMR دستگاهی با فناوری بسیار بالا بوده و یکی از اصلی ترین دستگاههای آنالیز برای دانشجویان و محققین درعلوم مختلف خصوصا شیمی می باشد. این دستگاه به جهت داشتن فن آوری بالا سالهاست که مورد تحریم بوده و شرکت سازنده عملا هیچ خدماتی به دارندگان دستگاه ارائه نمی کند. تمامی دستگاه­های موجود در کشور نیز با این مشکل مواجه بوده و بسیاری از آنها یا از کار افتاده اند و یا به شکل معیوب و محدود به خدمات رسانی می پردازند.

 

 

 

مهندس حسن باقرنیا از کارشناسان دانشکده شیمی دانشگاه مازندران، دانش آموخته کارشناسی ارشد و دانشجوی دکتری رشته شیمی می باشد. وی علاوه بر تدریس کارگاه های  تخصصی، تحقیق و پژوهش، چاپ مقالات بین المللی، عناوین و افتخارات زیادی در کارنامه دارد. گوشه ای از آن شامل موارد ذیل می باشد:

-          ثبت 4 اختراع ملی

-          کارآفرین نمونه دانشگاه مازندران

-          عضو کمیته پژوهشی ترافیکی دانشکده پلیس راهور

-          برگزیده ممتاز جشنواره اختراعات و ابتکارات ترافیکی پلیس راهور

-          عضو انجمن مخترعین کشور

-          طراحی و ساخت 9 دستگاه کاربردی برای آزمایشگاه­های دانشگاه مازندران٠٩:٠٣ - 1401/02/18    /    شماره : ٣٢٣٩١    /    تعداد نمایش : ٤٢١خروج