اخبار > آیین تقدیر از دانشجویان رتبه‌های برتر بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی سال 97 و منتخبان مسابقات شبیه‌سازی محاکم کیفری بین‌المللی برگزار شد  چاپ        ارسال به دوست

به همت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه:

آیین تقدیر از دانشجویان رتبه‌های برتر بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی سال 97 و منتخبان مسابقات شبیه‌سازی محاکم کیفری بین‌المللی برگزار شد

 

 

 

 

 

به همت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه:

آیین تقدیر از دانشجویان رتبه‌های برتر بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی سال 97

و منتخبان مسابقات شبیه‌سازی محاکم کیفری بین‌المللی برگزار شد

        به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، مراسم تقدیر از دانشجویان رتبه‌های برتر بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی سال 97 و منتخبان مسابقات شبیه‌سازی محاکم کیفری بین‌المللی سال 1397 با حضور دکتر سید خلاق میرنیا رییس دانشگاه مازندران، حجت الاسلام محمد رحیمیان رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان مازندران، روسا و معاونان دانشکده‌ها و دانشجویان دانشگاه در سالن اجتماعات دانشکده هنر و معماری برگزار شد.

       در این مراسم دکتر علی اکبر باقری خلیلی ضمن تبریک به دانشجویان برتر و برگزیده این المپیاد و تقدیر و تشکر از حمایت‌ها و پیگیری‌های دکتر میرنیا گفت: جای آیین هایی از این دست در دانشگاه ما باید پر رنگ‌تر شود. از سال گذشته مراسم تقدیر از دانشجویان برتر در المپیاد به صورت جدی تر در دانشگاه برگزار شد تا انگیزه بخش برای دانشجویان و ارتقا دهنده سطح کیفی دانشگاه باشد.

       معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه در خصوص محورهای برگزاری المپیاد دانشجویی خاطرنشان کرد: از جمله محورها و اهداف برگزاری این المپیاد‌ها و مسابقات، شناسایی دانشجویان نخبه، ایجاد رقابت علمی سالم بین دانشجویان، ارتقای سطح کیفی و علمی دانشجویان و سطح دانشگاه در رتبه بندی هاست.

       دکتر باقری خلیلی در ادامه به سطوح برگزاری این المپیاد اشاره و اذعان داشت: المپیاد علمی در دو مرحله منطقه‌ای و کشوری و در قطب‌های متعدد کشوری برگزار می شود. دانشگاه مازندران به همراه استان‌های شمالی در قطب 2 قرار دارد که مرکزیت این قطب با دانشگاه مازندران است.

       معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی ادامه داد: مجموعا 21 دانشگاه در 19 رشته در المپیاد قطب 2 شرکت نموده که دانشگاه مازندران با 16 رشته در این المپیاد حاضر شده است. در مرحله منطقه‌ای، هرکدام از 21 دانشگاه می توانستند حداکثر یک تیم 5 نفره را در رشته‌های نوزده‌گانه معرفی کنند. این تیم‌های 5 نفره در دانشگاه مازندران با هم رقابت کرده و در نهایت، از هر رشته گرایش، یک تیم 5 نفره به رقابت‌های کشوری معرفی شدند. از این دانشگاه 77 نفر شرکت کننده در این مسابقات حاضر شدند که از این تعداد، 22 نفر در مرحله منطقه‌ای، رتبه های 1 تا 5، و 4 نفر هم در مرحله کشوری، رتبه‌های زیر 15 را از آن خود کردند. در مرحله کشوری نیز رتبه های 1 تا 5 المپیاد با رتبه‌های 1 تا 15 آزمون کارشناسی ارشد همان سال رقابت نموده اند. این المپیاد 345 نفر شرکت کننده داشت که 159 نفر آقا و 186 نفر هم خانم بودند.

       دکتر باقری خلیلی در ادامه تاکید کرد: وضعیت ما در المپیاد 97 نسبت به سایر دانشگاه‌ها بهتر بود. دانشگاه گیلان 88 نفر شرکت‌کننده داشت که 3 نفر در مرحله کشوری مقام آوردند، درحالی‌که دانشگاه ما با 77 نفر شرکت‌کننده 4 نفر مقام آوردند.

        معاون آموزشی دانشگاه در ادامه به موفقیت دانشجویان رشته حقوق در مسابقات شبیه‌سازی محاکم کیفری بین‌المللی نیز اشاره و در خصوص مزایای در نظرگرفته شده برای دانشجویان برتر و برگزیده اظهار داشت: این دانشجویان می توانند سال آتی بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته شوند. 

      دکتر باقری خلیلی در پایان با گرامی داشت روز جهانی عصای سفید، به همه روشندلان کشور به ویژه دانشجویان روشندل دانشگاه تبریک گفت و برای آنها آرزوی موفقیت نموده اند.

        در ادامه این برنامه، دکتر مهران نقی زاده عضو کمیته علمی آمار المپیاد، دکتر اباصلت حسین زاده، عضو کمیته علمی زیست شناسی المپیاد، دکتر محمد فرزانگان، عضو هیات علمی دانشکده حقوق و دانشجوی برتر المپیاد در دوره های قبل و دکتر زهرا محمودی سرپرست تیم شرکت کننده در مسابقات شبیه ساری محاکم کیفری بین المللی(مورت کورت) به سخنرانی پرداختند. همچنین به مناسبت روز عصای سفید، از نرجس کلبادی نژاد دانشجوی روشندل و منتخب المپیادی رشته ی علوم تربیتی دانشگاه در مرحله منطقه ای تجلیل شد.

 

       در پایان این مراسم نیز از دانشجویان رتبه‌های برتر بیست و سومین المپیاد علمی دانشجویی سال 97 و منتخبان مسابقات شبیه‌سازی محاکم کیفری بین‌المللی با اهدای لوح سپاس تقدیر گردید.

اسامی رتبه های برتر المپیاد 97 در مرحله منطقه ای:

نام نام خانوادگی دانشجو

رشته

رتبه

محمد اسدی

آمار

1

عباس عباسی فیروزجاه

آمار

4

الهه نورپسندی

جغرافیا

2

مکرمه شعبان پور

علوم تربیتی

2

محجوبه امدادی

علوم تربیتی

1

فاطمه اسدی آهنگرکلایی

علوم تربیتی

3

نرجس کلبادی نژاد

علوم تربیتی

4

نیلوفر احمدی

مهندسی عمران

1

حسام نجات اللهی

مکانیک

2

ساناز تقدسی

شیمی

1

محمدعلی آقاجانی

شیمی

3

افشین اسکندری

شیمی

13

صبا مدانلو

زیست شناسی

1

فاطمه محقق

زیست شناسی

3

محدثه اکبری

الهیات

4

زهرا عرفانی نسب

الهیات

1

سعید راعی

حقوق

1

فاطمه براری

حقوق

5

نرجس ادبی

حقوق

4

اسماعیل صالح آبادی

حقوق

3

مرضیه معصومی قمی

علوم اقتصادی

1

زهرا برزگر

علوم اقتصادی

2

 

اسامی رتبه های برتر المپیاد 97 در مرحله کشوری:

نام نام خانوادگی دانشجو

رشته

رتبه

صبا مدانلو

زیست شناسی

6

مکرمه شعبان پور

علوم تربیتی

11

محمد اسدی

آمار

13

سعید راعی

حقوق

14

 

اسامی دانشجویان برتر در مسابقات شبیه­سازی محاکم کیفری بین­المللی:

نام نام خانوادگی دانشجو

رشته

رتبه

کامران شیخی

کارشناسی ارشد

حقوق

عاطفه قدیری نژاد

کارشناسی ارشد

حقوق

فاطمه امیری نیا

کارشناسی

حقوق

شیوا نامی

کارشناسی

حقوق

 

 

 تصاویر بیشتر

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه های گروهی

 

 


١٥:٢٠ - 1397/07/25    /    شماره : ٢٣٠٧١    /    تعداد نمایش : ٥٣٣خروج