اخبار > تیم دانشگاه مازندران به مقام قهرمانی دست یافت  چاپ        ارسال به دوست

در مرحله نهایی نخستین دوره مسابقات موت کورت حقوق عمومی:

تیم دانشگاه مازندران به مقام قهرمانی دست یافت

 

 

 

 

 

        به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، مرحله نهایی نخستین دوره مسابقات شبیه سازی دادرسی حقوق عمومی(دیوان عدالت اداری) در راستای آموزش مهارت های موثر در نگارش و دفاع حقوقی و آشنایی با جنبه های کاربردی رشته حقوق در حوزه حقوق عمومی، به همت انجمن حقوق اساسی ایران، دانشکده حقوق پردیس فارابی دانشگاه تهران و دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه مازندران در تاریخ 1 دی ماه 1397، با استقبال جامعه حقوقی کشور و دانشجویان علاقه مند در سالن اجتماعات دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران برگزار شد.
      براساس این گزارش، در طراحی و اجرای این مسابقات در مرحله نگارش سناریو، تهیه مقررات موت کورت داخلی، داوری مسابقات کتبی و شفاهی مرحله مقدماتی و نهایی، علاوه بر تیم‌های شرکت‌کننده از دانشگاه‌های سراسر کشور، استادان مطرح حقوق عمومی کشور و قضات دیوان عدالت اداری نیز به عنوان همکار و داور حضور داشتند.
      در این مسابقات، پس از رقابت تیم های شرکت کننده از دانشگاه های سراسر کشور، در مرحله نخست که در دانشکده حقوق پردیس فارابی دانشگاه تهران در قم برگزار شد، از میان 8 تیم رقابت کننده، 4 تیم برگزیده به مرحله نهایی راه یافتند و در این مرحله که به میزبانی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه مازندران در بابلسر انجام شد، در رقابتی نزدیک، تیم ها به ارایه شفاهی استدلال های خود در قالب خواهان و خوانده در هیات عمومی شبیه‌سازی‌ شده دیوان عدالت اداری و در مقابل هیات داوران پرداختند.
       در پایان مسابقات و براساس اعلام هیات داوران، پس از رقابتی نزدیک میان تیم های حاضر در این مرحله، تیم موت کورت دانشگاه مازندران متشکل از پدرام امیریان، فاطمه امیری نیا و شیوا نامی با کسب بیشترین امتیار نسبت به سایر تیم های شرکت کننده و با درخشش خود در مرحله ارایه شفاهی، موفق به کسب مقام نخست و عنوان  قهرمانی در این دوره از مسابقات گردید. همچنین تیم موت کورت پردیس فارابی دانشگاه تهران متشکل از محمد حسین سیاج پور، امیر حمیدی و مهدی جلالی موفق به کسب جایگاه دوم این رقابت شد و دو تیم شماره 10 و 7 مشترکاً با کسب امتیاز برابر در جایگاه سوم قرار گرفتند. در انتهای این دوره از مسابقات، جوایزی ارزنده به رسم یادبود به تیم های اول و دوم و تیم های شرکت کننده اهدا شد.

       ضمن تقدیر از فعالیت انجمن علمی حقوق که با حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعی و معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، اجرای مرحله نهایی مسابقه را بر عهده داشت، از کلیه اعضای تیم داوری، حامیان و عوامل اجرایی که در برگزاری این مسابقات همت نمودند قدردانی کرده، دست یابی تیم موت کورت دانشگاه مازندران به این موفقیت علمی را به اعضای این‌ تیم، اساتید و دانشجویان دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه مازندران تبریک می گوییم.

تصاویر بیشتر
  روابط عمومی دانشگاه مازندران
امور رسانه های گروهی


١٤:٤٢ - 1397/10/04    /    شماره : ٢٣٠٦٩    /    تعداد نمایش : ٤٧٨خروج