اخبار > کسب رتبه هفتم دانشگاه مازندران در رتبه‌بندی تایمز در رشته زیست شناسی در بین دانشگاهای ایران  چاپ        ارسال به دوست

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران خبر داد:

کسب رتبه هفتم دانشگاه مازندران در رتبه‌بندی تایمز در رشته زیست شناسی در بین دانشگاهای ایران

 

 

 

 

 


        به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، دکتر محمد حسین فاطمی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه مازندران، از کسب رتبه هفتم دانشگاه مازندران در رتبه‌بندی تایمز در رشته زیست شناسی در بین دانشگاه های ایران خبر داد.

       براساس این گزارش، دکتر فاطمی ضمن اعلام این خبر افزود: رتبه‌بندی تایمز در تازه ‌ترین بررسی خود برترین‌ دانشگاه‌های جهان در رشته علم زیست شناسی را معرفی کرد؛ در میان برترین‌های جهان نام 17 دانشگاه ایرانی به چشم می‌خورد.

       معاون پژوهش و فناوری دانشگاه ادامه داد: مؤسسه تایمز با جمع‌آوری اطلاعات حاصل از بزرگ ترین بررسی جهانی بر اساس نقطه‌نظرات اعضای علمی و آکادمیک برجسته در دانشگاه‌ها، فهرست مشهورترین برندهای دانشگاهی را منتشر می‌کند. این پایگاه یکی از مهم‌ترین نظام‌های رتبه‌بندی بین‌المللی است که دانشگاه‌های جهان را رتبه‌بندی می‌کند

       عضو هیات رییسه دانشگاه با اشاره به این که این بررسی میان یک هزار و ۲۵۸ دانشگاه صورت گرفته که  نتایج آن نشان دهنده پیشرفت دانشگاه های ایران به نسبت سال ۲۰۱۸ است؛ خاطرنشان کرد: سال گذشته تنها ۱۱ دانشگاه ایران در میان برترین های جهان در علم بیولوژیک جای گرفته بودند که این آمار به 17 دانشگاه به شرح جدول زیر رسیده است. هم چنان که در این جدول مشخص است، دانشگاه مازندران با پیشی گرفتن از دانشگاه هایی از قبیل دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه شیراز در جایگاه هفتم در رشته زیست شناسی در بین دانشگاه های ایران قرار گرفته است.

       در پایان معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه  ضمن آرزوی توفیق بیشتر کسب این عنوان را به کلیه محققان و دانشجویان دانشگاه مازندران خصوصا همکاران گروه زیست شناسی تبریک گفت.

رتبه

دانشگاه

۱

دانشگاه صنعتی اصفهان

۲

دانشگاه تبریز

۳

دانشگاه تهران

۴

دانشگاه گیلان

۵

دانشگاه علوم پزشکی ایران

۶

دانشگاه اصفهان

۷

دانشگاه مازندران

۸

دانشگاه شهید بهشتی

۹

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

۱۰

دانشگاه شیراز

۱۱

دانشگاه الزهراء

۱۲

دانشگاه بیرجند

13

دانشگاه خوارزمی

۱۴

دانشگاه شهید باهنر کرمان

۱۵

دانشگاه ارومیه

۱۶

دانشگاه یزد

۱۷

دانشگاه زنجان 

 

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه های گروهی

 


٠٩:٥٣ - 1398/02/29    /    شماره : ٢٣٠٦٧    /    تعداد نمایش : ٤٦٥خروج