چاپ        ارسال به دوست

بر اساس رتبه‌بندی تایمز اعلام شد؛

درخشش ۳۳ دانشگاه ایرانی در میان هزار دانشگاه برتر مهندسی دنیا / دانشگاه مازندران در ردیف یازدهم

 


بر اساس رتبه‌بندی تایمز اعلام شد؛


درخشش ۳۳ دانشگاه ایرانی در میان هزار دانشگاه برتر مهندسی دنیا


         ۳۳   دانشگاه کشورمان در میان هزار دانشگاه برتر دنیا بر اساس رتبه‌بندی موضوعی تایمز در گروه مهندسی و فناوری قرار گرفتند.


       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران به نقل از خبرگزاری مهر، رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان ۲۰۲۰ نظام رتبه‌بندی بین‌المللی تایمز با موضوعات مهندسی و فناوری منتشر شد.


       بر اساس این گزارش، رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی آموزش عالی ۲۰۲۰ برای موضوع مهندسی و فناوری از همان شاخص‌های عملکردی معتبر و دقیق رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی استفاده می‌کند، اما مجدداً متناسب با رشته‌های خاص مورد سنجش قرار گرفته است.


       در این رتبه‌بندی، یک هزار و ۸ دانشگاه در علوم مهندسی و فناوری بررسی شده‌اند. این فهرست دانشگاه‌هایی را نشان می‌دهد که در رشته‌های مهندسی عمومی، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی مکانیک و هوافضا، مهندسی عمران و مهندسی شیمی پیشرو هستند. جدول امسال گسترش یافته است و شامل یک هزار و ۸ دانشگاه است. سال گذشته ۹۰۳ دانشگاه در فهرست بودند.


       انستیتوی فناوری کالیفرنیا و دانشگاه استنفورد مشترکا مقام اول را کسب کرده‌اند و به ترتیب از مقام‌های چهارم و دوم سال گذشته بالاتر رفته‌اند. دانشگاه کمبریج و دانشگاه هاروارد در رتبه سوم مشترک هستند و دانشگاه آکسفورد از اول به پنجم سقوط کرده است.


       در خارج از انگلستان و ایالات متحده، انستیتو فناوری زوریخ ETH سوییس به رتبه هشتم صعود کرده است. بالاترین رتبه دانشگاه آسیا متعلق به دانشگاه ملی سنگاپور است که در رده دوازدهم قرار دارد و پس از آن دانشگاه پکن چین در رده سیزدهم دنیا قرار دارد.


       33 دانشگاه ایرانی در این رتبه‌بندی حضور دارند که بالاترین رتبه دانشگاه‌های ایرانی متعلق به دانشگاه تهران با رتبه ۲۰۱ - ۲۰۵ است. دانشگاه مازندران نیز با کسب رتبه جهانی 500  401 در ردیف 11 فهرست رتبه‌بندی دانشگاه‌های ایرانی قرار دارد.


جدول رتبه دانشگاه های ایرانی در رده بندی موضوعی تایمز ۲۰۲۰ (مهندسی و فناوری)

ردیفنام دانشگاهرتبه جهانی۱دانشگاه تهران۲۰۱۲۵۰۲دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل۲۵۱۳۰۰۳دانشگاه صنعتی امیرکبیر۳۰۱۴۰۰۴دانشگاه کاشان۳۰۱۴۰۰۵دانشگاه صنعتی شریف۳۰۱۴۰۰۶دانشگاه تبریز۳۰۱۴۰۰۷دانشگاه یاسوج۳۰۱۴۰۰۸دانشگاه بین المللی امام خمینی۴۰۱۵۰۰۹دانشگاه علم و صنعت ایران۴۰۱۵۰۰۱۰دانشگاه صنعتی اصفهان۴۰۱۵۰۰۱۱دانشگاه مازندران۴۰۱۵۰۰۱۲دانشگاه شهرکرد۴۰۱۵۰۰۱۳دانشگاه بوعلی سینا۵۰۱۶۰۰۱۴دانشگاه فردوسی مشهد۵۰۱۶۰۰۱۵دانشگاه گیلان۵۰۱۶۰۰۱۶دانشگاه سمنان۵۰۱۶۰۰۱۷دانشگاه الزهرا (س)۶۰۱۸۰۰۱۸دانشگاه شهید مدنی آذربایجان۶۰۱۸۰۰۱۹دانشگاه خوارزمی۶۰۱۸۰۰۲۰دانشگاه خواجه نصیر طوسی۶۰۱۸۰۰۲۱دانشگاه کردستان۶۰۱۸۰۰۲۲دانشگاه شهید بهشتی۶۰۱۸۰۰۲۳دانشگاه شهید چمران اهواز۶۰۱۸۰۰۲۴دانشگاه صنعتی شاهرود۶۰۱۸۰۰۲۵دانشگاه شیراز۶۰۱۸۰۰۲۶دانشگاه صنعتی شیراز۶۰۱۸۰۰۲۷دانشگاه ارومیه۶۰۱۸۰۰۲۸دانشگاه زنجان۶۰۱۸۰۰۲۹دانشگاه بیرجند۸۰۱+۳۰دانشگاه اصفهان۸۰۱+۳۱دانشگاه شاهد۸۰۱+۳۲دانشگاه شهید باهنر کرمان۸۰۱+۳۳دانشگاه یزد۸۰۱+
       به این ترتیب ۳۳ دانشگاه ایرانی در جمع یک هزار و ۸ دانشگاه برتر دنیا در رتبه‌بندی موضوعی ۲۰۲۰ تایمز در گروه مهندسی و فناوری قرار گرفته‌اند.


روابط عمومی دانشگاه مازندران


٠٧:٤٢ - 1398/07/29    /    شماره : ٢٢٩١٠    /    تعداد نمایش : ٢٠٣خروج